Статті
Назад
Крепатура

Крепатура або біль у м'язах виникає після фізичних навантажень і викликана виходом токсинів (молочної кислоти) з м'язів. Також зазначене явище може бути пов'язане з мікротравмами.

Як боротися з кріпатурою?
Для того щоб знизити больові відчуття, відразу після тренування потрібно розтягнути м'язи і скористатися кардіотренажерами, наприклад, походити на доріжці мінімум  7-10 хвилин або 10 хвилин спокійно покрутити педалі!
Це допомагає збільшити кровопостачання м'язів, «розігріти» їх, а тепло допомагає позбутися кріпатури.

Масаж
Хороший спосіб позбавитися  кріпатури - це масаж. Він покращує кровообіг, що сприяє більш швидкому виведенню молочної кислоти. При цьому варто робити саме спортивний масаж. Відмінність спортивного масажу від інших  видів   у тому, що під час його проведення спеціаліст добре опрацьовує м'язи і, грубо кажучи, механічним шляхом виводить з м'язів токсини, що викликають кріпатуру.

Сауна
Ще один дієвий спосіб позбавитися від болю в м'язах - це сауна. Тепло дуже добре допомагає позбутися крепатури. Якщо Ви відвідаєте після тренування сауну, це не тільки посилить ефект від занять, але і позбавить від болю в м'язах. Якщо ж Ви під час банних процедур зробите собі медову маску, це також позитивно позначиться на відчуттях і красу шкіри.

Альтернативою сауні, хоч і з меншою ефективністю, може стати гаряча ванна. Близько 30-ти хвилин у гарячій ванні допоможуть зменшити больові відчуття.

Харчування
У боротьбі з кріпатурою допомагає і спеціальний раціон харчування. Щоб зменшити біль в м'язах, їжте продукти, багаті вітаміном А, С і Е, а також пийте зелений чай.
Потрібно пити багато рідини - 2-3 літра в день. Це повинна бути якісна мінеральна вода або свіжовичавлений сік.

Зарядка
Щоб позбутися від кріпатури, потрібно більше рухатися. Наприклад, після тренування, на наступний день зробити хоча б- 30-хвилинну зарядку, в кінці якої добре розтягнути м'язи. На початку м'язи будуть сильно боліти, але в кінці розминки Вам стане набагато легше. Добре в цьому плані допомагають аеробні навантаження.

Відпочинок
Пам'ятайте і про хороший відпочинок. Здоровий сон як не можна краще допомагає організму відновлюватися. Необхідно спати мінімум 8 годин на добу, а при можливості ще близько 30 хвилин вдень.

І пам'ятайте, що, навіть якщо не вживати ніяких заходів, кріпатура сама проходить в середньому не пізніше, ніж через 5 днів.

Вдалих тренувань!